Muzyka z filmu Drive

Drugiego kwietnia ukazała się ścieżka dźwiękowa z filmu „Drive”, więc wszyscy, którym spodobały się przygody Drivera, na pewno nie będą rozczarowani.

Film opowiada o Driverze (Ryan Gosling) – młodym chłopaku, który pracuje nocami jako kierowca gangsterów, a za dnia zarabia jako kaskader. Poznanie kobiety o imieniu Irene (Carey Mulligan) całkowicie zmienia jego życie. Reżyserem filmu jest Nicolas Winding Refn, a obraz otrzymał ocenę 8/10 w amerykańskim serwisie imdb.com (jest to średnia głosów prawie 160 000 użytkowników).

Film był jedną z ciekawszych produkcji 2011 roku, a na jego sukces niewątpliwie wpłynęła klimatyczna muzyka. Na ścieżkę dźwiękową z „Drive” składają się utwory z wokalami oraz 14 kompozycji instrumentalnych, których autorem jest Cliff Martinez.

Cliff Martinez

Wspomniany kompozytor muzyki filmowej w latach 1983-1986 grał ze słynną grupą Red Hot Chili Peppers jako perkusista. Filmy, przy których współpracował, to między innymi: „Seks, kłamstwa i kasety wideo”, „Król wzgórza”, „Wonderland”, „Wicker Park”, „First Snow”. Chociaż „Drive” miał swoją światową premierę 20 maja 2011, to w większości krajów w Europie ścieżka dźwiękowa ukazała się dopiero w 2012 roku.

Film zdobył nagrodę przyznawaną przez Bostońskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych w kategorii Najlepsza muzyka oraz dwie muzyczne nominacje – do Złotej Szpuli i Satelity.

Tracklista

01. “Nightcall” – Kavinsky & Lovefoxxx
02. “Under Your Spell” – Desire
03. “A Real Hero” – College feat. Electric Youth
04. “Oh My Love” – Riz Ortolani feat. Katyna Ranieri
05. “Tick of the Clock” – The Chromatics
06. “Rubber Head”
07. “I Drive”
08. “He Had a Good Time”
09. “They Broke His Pelvis”
10. “Kick Your Teeth”
11. “Where’s The Deluxe Version?”
12. “See You in Four”
13. “After The Chase”
14. “Hammer”
15. “Wrong Floor”
16. “Skull Crushing”
17. “My Name on a Car”
18. “On The Beach”
19. “Bride of Deluxe”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *